MENÜ

Basra Temizleniyor

Basra'da Gündemdeyiz

 
Çevre İnşaat yurt dışı çalışmalarında alanındaki başarıları medyaya taşıyarak ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha göstermiştir.
 
El-Makal, Ribat, El-işar ve Arap körfezi gibi dört önemli bölgede atıkları toplayan ve Basra'nın temizliğinde üstün başarılara imza atan Çevre Temizlik hizmetlerine aralıksız devam etmektedir. Ayrıca, bölgenin çarşılarıyla birlikte coğrafi alan kapsamında bu sayıyı 72 bölgeye bölerek şehir merkezi alanının %80 den fazlasını temizlemiştir, ayrıca Razi ile El- Basri caddesi arasında temizlik çalışmalarını sürdürmektedir. Basra Türk şirketinin planlarına uyarak tamamen temizliğe kavuşmuştur.  Bu şirketin himmeti ve çabası ile Basra ilinin ulaşacağı bu günleri insanlar uzun zamandır bekliyordu, ancak bazı insanların kanaatlerine göre uzun zamandır ihmal edilen ve yorgun düşen şehir içi bu bir başlangıçtır.
 
Basra Şantiyesi Müdürü Mustafa Durmuş un çalışmadan iki ay sonra Basra ilindeki Yeni Sabah gazetesi muhabirine verdiği demeçte;
 
İl bazında bize ulaşan günlük görüşler ve yerel hükümeti temsil eden yetkililer, mühendis kadroları, denetimciler ve Belediye Başkanları temsilcileriyle yaptığımız görüşmelerde ayrıca bu yetkililerin il bazında temizlik kollarıyla dolaştıkları yerlere giderek Basra halkı ile yaptığımız görüşmelerimiz sonucu temizlik projemizde doğru bir şekilde ilerlediğimizin farkına vardık. Herkes temizlik operasyonlarında bizden büyük çabalar ve atılımlar bekliyor. Özellikle güvendiğimiz gece çalışmalarımızda büyük bir bölgeyi temizleyerek, makul sonuçlar elde ettiğimizi ve çarşı pazarların boş olduğu gece saatlerinde amacımıza ulaştığımızı düşünüyoruz.
 
Planlarımız geleneksel değil
 
Sayın Durmuş, verdiği demeçte bir günde çöp toplama ve temizlik çalışmalarında geleneksel planlara güvenmediklerini vurgulayarak alternatif planlar üstünde çalıştıklarını vurguladı. Ayrıca, çalışmaları istenildiği şekilde uygulayabilmemiz, caddeleri yıkayabilmemiz için nasıl işçi, araç ve presler gönderebileceğimizin araştırmasını yaptık. Bu programlar şirketimizin İstanbul da uyguladığı planlamalardır. Bizim Basra halkından tek isteğimiz şu ana kadar gösterdikleri özveriyi aynı kararlıkla devam ettirmeleridir. Biz Basra şehrini temizlik alanında Avrupa seviyesine çıkarmak istiyoruz.
 
Basra halkından 3500 kişiye istihdam sağladık
 
Sayın Durmuş devam eden röportajında şirket çalışmalarını başarılı kılmak için şirkette bulunan bütün  malzemeleri kullandıklarını ayrıca işsiz olan Basralı gençleri görevlendirerek, yetkililerle imzaladığımız sözleşmeden fazla işçiler görevlendirerek ek istihdam alanları oluşturduk ve bu işçiler yüzlerce makine, konteynır ve her türlü temizlik malzemeleri ile donatılmıştır.

KULLANIM KOŞULLARI VE YASAL UYARI

YASAL UYARI
Evra Group Web Sitesi'ni ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. İşbu site üzerinde her tür kullanım ve tasarruf yetkisi Evra Group'a ait olup, siteye girmek ve kullanmakla sitenin kullanım ve sözleşme koşullarını kabul etmiş olursunuz.

Evra Group, sözleşme şartları da dahil olmak üzere, site ve site uzantılarında mevcut her türlü koşulu ve bilgiyi önceden herhangi bir ihtara gerek kalmadan değiştirme hakkını saklı tutar.

Site sayfalarını, şahsi herhangi bir bilgi vermeden ziyaret edebilir, hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Web sitesinde yer alan her türlü içerik, resim ve açıklama sadece duyuru ve bilgi verme amaçlı olarak sağlanmakta olup; bu bilgilerin hatasız olması için her türlü tedbir alınmış olmakla birlikte yeterlilikleri garanti edilmemekte herhangi bir zamanda tam, güncel, doğru ve eksiksiz olduğu konusunda taahhüt verilmemektedir. Bu nedenle web sitesinde yer alan içerikteki eksikliklerden ya da bu içeriklere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak doğrudan veya dolaylı her türlü maddi/manevi zararlar ve masraflardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zarar ve masraflardan Evra Group sorumlu tutulamaz.

Güncel ve geçerli bilgiler için Evra Group ile temasa geçebilirsiniz.


GİZLİLİK
Web sitesinde paylaşmış olduğunuz bilgileriniz (CV Gönderme, İş Başvurusu ve Diğer Paylaşılan Her şey.) sisteme kaydedilmekte ve Evra Group gizlilik politikasına uygun olarak muhafaza edilmektedir. Evra Group web sitesine giren ve sitede paylaşılan her bilgi, her ziyaretçi için geçerli olmakla birlikte, paylaştığı kişisel bilgilerin çeşitli araştırmalarda ve değerlendirmelerde kullanılabileceğini kabul etmiş sayılmaktadır.


FİKRİ MÜLKİYET
Aksi belirtilmediği takdirde işbu sitede yer alan bilgi, içerik, logo ve görseller ile yazılımların fikri mülkiyeti ve/veya telif hakları Evra Group'a aittir. Evra Group tüm bu haklarını saklı tuttuğundan, yazılı izni olmadıkça bunların kopyalanması, çoğaltılması, yayınlanması, değiştirilmesi, dağıtılması ve/veya satılması yasaktır.


SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI
Sitemizde yer alan her türlü grafikler ve/veya tüm içerik Evra Group tarafından genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu nedenle bu internet sitesinde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak doğrudan veya dolaylı her türlü maddi/manevi zararlar ve masraflardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zarar ve masraflardan dolayı Evra Group sorumlu değildir.

Web sitesi üzerinden başka sitelere link verilmesi halinde Evra Group, link verilen sayfalardaki bilgilerin doğruluğunu taahhüt etmemekte; bu hizmetlerin kullanımı konusunda bir sorumluluk almamakta ve herhangi bir tavsiyede bulunmamaktadır.

Site ve içeriğindeki bilgilerin kullanımından doğabilecek ihlallerde, Türkçe olarak yazılmış olan Yasal Uyarı ve Gizlilik metni esas alınacak olup, böyle bir durumda Evra Group her türlü hukuki haklarını kullanacağını taahhüt eder.